DOŁĄCZ DO NAS

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ

 

OPŁATY ZA STUDIA

 

PROGRAM STUDIÓW

 

TWOI WYKŁADOWCY

 

FILMY

 

Historia PAO OSTEON

 

CZYM JEST OSTEOPATIA

 

LATARNIK OSTEOPATYCZNY

 

Wykładowcy Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON to doświadczeni pedagodzy oraz praktykujący osteopaci i lekarze.

Thierry Colot D.O.

Dyplomowany osteopata, absolwent IWGS (Institut William Garner Sutherland). Jest ekspertem w dziedzinie nauczania osteopatii. Prowadzi zajęcia z medycyny osteopatycznej w Belgii, Francji, Portugalii, Brazylii, a od 2003 r. również w Polsce w PAO OSTEON. Stworzył swoje własne techniki leczenia. Jest autorem licznych artykułów i książek poświęconych osteopatii. Od kilku lat pracuje również na Uniwersytecie Wolnym w Brukselii, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu medycyny osteopatycznej. Ponadto jest przewodniczącym Zawodowego Związku Medycyny Osteopatycznej (Union professionnelle de médecine ostéopathique) w Belgii, który zrzesza osteopatów, lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z technik osteopatycznych, stanów ostrych i zajęcia kliniczne.

 

Yves Lepers D.O.

Dyplomowany osteopata i dr nauk filozoficznych. Dyrektor Sutherland College of Osteopathic Medecine, Wykładowca na Uniwersytecie Wolnym w Brukseli ULB (Université libre de Bruxelles). Nieformalny przywódca duchowy osteopatii europejskiej. To on otwierał drzwi salonów politycznych i medycznych dla osteopatii. Autor książki-rozprawy krytycznej na temat osteopatii.

Ekspert w dziedzinie nauk medycznych i miejscu osteopatii w medycynie.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z historii osteopatii, filozofii, neurofizjologii dotyku i technik osteopatycznych.

Walid Salem D.O.

Dyplomowany osteopata, inżynier i wykładowca na Uniwersytecie Wolnym w Brukseli ULB (Université libre de Bruxelles). Asystent profesora Kleina.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z biomechaniki.

lek.med.Victor Rodrigues de Castro D.O.

Lekarz medycyny i dyplomowany osteopata. Absolwent SCOM w Belgii. Prekursor szkolenia osteopatów w Portugalii. Znakomity klinicysta. Wybitny ekspert diagnostyki lekarskiej

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z semiologii neurologicznej, semiologii układu ruchu oraz zajęcia kliniczne.

Frédéric Duville D.O.

Dyplomowany Osteopata, absolwent Sutherland College of Osteopathic Medecine.
W 2003 r. rozpoczął swoją przygodę z nauczaniem osteopatii jako asystent takich wykładowców i specjalistów w dziedzinie osteopatii jak: Francis Lafosse, Bernard Quef, Daniel Müller i Thierry Colot.

Od kilkunastu lat prowadzi również prywatna praktykę osteopatyczną w Brukselii.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z GOT (General OsteopathicTreatment) oraz zajęcia kliniczne.

Laura Maroye D.O.

Dyplomowany Osteopata, od 2011 roku absolwentka Uniwersytetu Wolnego w Brukseli; asystent Wydziału Badań Naukowych w dziedzinie osteopatii Uniwersytetu Wolnego w Brukseli, współpracownik naukowy tego Wydziału, jak również Zakładu anatomii funkcjonalnej. Praktykuje osteopatię w szpitalu Erasme w Brukseli oraz  w prywatnym gabinecie osteopatycznym.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z technik powięziowych oraz z osteopatii ginekologicznej

Pierre-Michel Dugailly D.O., PhD

Dyplomowany Osteopata, doktor nauk biomedycznych i farmaceutycznych, wykładowca ULB (Uniwersytet Wolny w Brukseli), współpracownik naukowy Wydziału Badań Naukowych oraz Zakładu Anatomii Funkcjonalnej. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie osteopatycznym.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z osteopatii pediatrycznej, osteopatii czaszkowej oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

Sung-Joo Forment D.O.

Dyplomowany Osteopata, wykładowca ULB (Uniwersytet Wolny w Brukseli), asystent Zakładu Anatomii, Biomechaniki i Organogenezy ULB. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie osteopatycznym.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z osteopatii pediatrycznej.

Polska Akademia Osteopatii OSTEON posiada również wykwalifikowaną kadrę polskojęzycznych wykładowców:

Gawryszewska Anna D.O.

Absolwentka I edycji szkolenia SCOM w Polsce. Od czasu ukończenia szkolenia związana ze szkołą jako asystent wykładowcy. Regularnie uczestniczy w szkoleniach z zakresu anatomii sekcyjnej organizowanych na Uniwersytecie VUB w Brukseli.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z anatomii palpacyjnej oraz szkolenie podyplomowe z anatomii sekcyjnej.

Bartosz Sikorski  D.O.

Dyplomowany osteopata, absolwent I edycji szkolenia osteopatów w Polsce. Od 2010 związany z PAO Osteon jako asystent wykładowców tj. Thierry Colot, Ives Lepers, Jean-Jeaques Debroux. Od 2015 wykładowca z zakresu diagnostyki osteopatycznej, symptomatologii medycznej w osteopatii, modeli tłumaczeniowych i technik bezpośrednich. Entuzjasta osteopatii. Praktykuje w prywatnym centrum Osteopatica A.B. Sikorscy we Wrocławiu.  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu manualnym ostrego i przewlekłego bólu, urazów sportowych, a także zaburzeń funkcjonalnych dzieci i dorosłych.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z technik osteopatycznych oraz z diagnostyki osteopatycznej.

Marcin Fluder  D.O.

Dyplomowany Osteopata, absolwent I edycji szkolenia w SCOM. Do dziś jest związany z uczelnią jako asystent wykładowcy i uczestnik licznych specjalistycznych kursów podyplomowych. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie „Fluder-Studio” we Wrocławiu. Prowadzi również szkolenia z zakresu anatomii palapcyjnej.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z osteopatycznych technik funkcjonalnych oraz z osteopatii trzewnej.

Poniatowska Magdalena D.O.

Dyplomowany Osteopata, absolwentka V edycji szkolenia w SCOM. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie w Słupsku. Pracuje dodatkowo na stanowisku nauczyciela akademickiego.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z anatomii palpacyjnej.

Marek SCHREIBER D.O.

Dyplomowany Osteopata. Absolwent VIII edycji szkolenia osteopatów PAO OSTEON. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie w Żywcu
W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z osteopatycznych technik strukturalnych. 

Magdalena Kowalska D.O.

Dyplomowany Osteopata. Absolwentka 7 edycji szkolenia w SCOM. Praktykuje osteopatię w prywatnym gabinecie w Poznaniu oraz w prywatnej klinice Guardian Clinic w Koninie. Wykładowca anatomii palpacyjnej na Poznańskiej Akademii Medycznej im. Księcia Mieszka I.
W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z osteopatii trzewnej oraz szkolenie podyplomowe z anatomii sekcyjnej.

Dariusz Skrzypek D.O.

Dyplomowany Osteopata, absolwent Sutherland College of Osteopathic Medecine

Dyrektor  i założyciel Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON, współzałożyciel i prezes Towarzystwa Osteopatów Polskich w latach 2005-2013.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z technik osteopatycznych oraz praktycznego zastosowania osteopatii w procesie leczenia.

dr n.med. Przemysław Bławat

Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Centrum Onkologii w Bydgoszczy, a także w Regionalnym Zespole Opieki Paliatywnej – Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. Od 14 lat tłumaczy konsekutywnie zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez belgijskich wykładowców. Po pracy realizuje swoje pasje związane z podróżami i medycznymi aspektami nurkowania.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z zakresu fizjologii, diagnostyki ogólnej, diagnostyki różnicowej objawów chorobowych, pierwszej pomocy, a także podstaw farmakologii. Jest również tłumaczem w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON.

neurochirurg, dr n.med. Lech Grzelak

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z neurochirurgii.

dr hab. Sławomir Marszałek D.O.

W PAO OSTEON prowadzi zajęcia z metodologii naukowej.